• E-Twinning

•  "I'm earing healthy and doing my sport"

Do projektu  zdołaliśmy się już przyzwyczaić, jedynie okoliczności są nieco inne. Nasze najnowsze działania to przede wszystkim Piramida Zdrowego Żywienia. Wykonaliśmy ją wspólnie z dziećmi na świetlicy. Omówiliśmy ją i dla niektórych było zaskoczeniem, że nie ma w niej miejsca na słodycze. Marzec to kilka zadań jednocześnie. Ogłoszony został konkurs szkolny na plakat informacyjny pt:" Żyję higienicznie". Zwycięzca został wyłoniony po głosowaniu. Trójki Klasowe zostały poproszone o oddanie głosu na plakat, który podobał się im najbardziej. Wygrane były 2 plakaty Natalii de Lorm z kl V oraz Poli Rozwadowskiej również z kl V. Gratulujemy wygranej.

Ponadto podzieliliśmy marzec na 4 kolory. Dzieci miały za zadanie przygotować informacje na gazetkę. Pytanie brzmiało: Jak kolor ... przekłada się na na tematykę żywienia i sportu? Klasa 4 odpowiadała za kolor czerwony, 5 klasa za kolor żółty, 6 klasa za kolor zielony a 7 klasa za kolor niebieski. Na koniec każdego tygodnia - piątek,  dzieci miały za zadanie przebrać się na kolor tygodnia a do swoich pudełek śniadaniowych zabrać coś zdrowego czerwonego, żółtego, zielonego, niebieskiego.

"I'm earing healthy and doing my sport"

Pracując nad  tym projektem uczniowie mieli za zadanie przynieść na drugie śniadanie cytrusy. Pani pielęgniarka rozpoczęła pogadanki w klasach na temat zdrowego odżywiania oraz wagi sportu w naszym życiu. Fluoryzowaliśmy zęby z dużym zaangażowaniem. Ponadto dzieci będą wykonywać piramidę zdrowego odżywiania.

W roku szkolnym 2019/2020 w Naszej Szkole mają miejsce 2 projekty E-twinning. Pierwszy przewidziany jest dla uczniów Szkoły Podstawowej pt:" I'm eating healthy and doing my sport." ( "Jem zdrowo i uprawiam sport") i będzie trwał od pażdziernika do czerwca 2020.  W każdym miesiącu uczniowie mają za zadanie przeprowadzić aktywności związane ze zdrowym odżywianiem lub uprawianiem sportu. W pażdzierniku wybraliśmy logo projektu, oraz dowiedzieliśmy ile zdrowia kryją bakalie i orzechy. Dzieci starsze samodzielnie przygotowywały zdrowe śniadanie na lekcjach. Udało nam się przygotować kilka prezentacji  power point, które przedstawiały nas innym uczestnikom projektu. Ponadto odwiedzili nas siatkarze - zawodnicy drużyny siatkarskiej Plus Ligi Aluron Virtu CMC Zawiercie i przeprowadzili super trening. Byliśmy również na jesiennym rajdzie.  W listopadzie przeprowadziliśmy zdrowe śniadanie w klasach młodszych oraz przedszkolu. Dzieci ze szkolnej świetlicy miały możliwość samodzielnie przygotować sok ze świeżych owoców. Ten projekt bardzo się nam podoba:)