• Na straży czystej Ziemi – Akcja sprzątania świata w Chruszczobrodzie

• W dniu 19 września , uczniowie Szkoły Podstawowej w Chruszczobrodzie  wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata", której celem było promowanie troski o środowisko. Młodzież pod opieką nauczycieli zebrała śmieci w okolicach szkoły oraz boiska rekreacyjnego.  Akcja miała na celu nie tylko oczyszczenie okolicy, ale również zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi. Uczniowie, wyposażeni w rękawiczki i worki na odpady, z entuzjazmem podjęli się zadania, dając przykład odpowiedzialnej postawy wobec natury.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się zebrać kilkanaście worków śmieci, a uczestnicy zakończyli dzień z poczuciem dobrze wykonanej pracy i przekonaniem o konieczności dbania o naszą planetę.

Jolanta Roterman

• Wycieczka do Planetarium

• Uczniowie klasy VII i VI dnia 26 września 2024 r razem z wychowawcami  byli na wycieczce w Planetarium – Śląski Park Nauki w Chorzowie. Uczestniczyli w interaktywnej ekspozycji Geofizyka, na której prezentowane są zjawiska związane z sejsmologią i meteorologią. W części Sejsmologia młodzież mogła przeżyć symulowane trzęsienie Ziemi, wywołać wstrząsy, które zostaną zarejestrowane przez czułe sejsmometry, a także przekonać się dlaczego Ziemię nazywamy niespokojną planetą. Uczniowie przy pomocy specjalnych modeli starali się zrozumieć czym różnią się fale podłużne od fal poprzecznych. Drugą atrakcją była wspólna zabawa na kręglach. Po tak wyczerpującym dniu uczniowie odwiedzili punkt gastronomiczny i zakończyli szczęśliwie wycieczkę w miejscu zbiórki. Pogłoski mówią, ze było fajnie.

Katarzyna Kulis, Aneta Sadowska, Marzena Wienczek