• E-Twinning

• Dotarliśmy do końca naszego projektu pt:" Merry Christmas to You" trwał on dokładnie 2 miesiące. Przez ten czas dużo się działo nie tylko u Nas w szkole ale również w hiszpańskiej szkole. Tamtejsze przygotowania do świąt polegały na zrobieniu Szopki, dzieci występowały również w Przedstawieniu świątecznym (Jasełkach) Dzieci polskie jak i hiszpańskie wykonały własnoręczne kartki z życzeniami i przesłaliśmy je sobie na wzajem. Przedszkolaki z Maternitad School wykonały ozdoby świąteczne. Natomiast starsze dzieci napisały listy, w których opisywali swoje własne święta.

Czas Bożego Narodzenia w Polsce to prawdziwie magiczny okres w roku. Postanowiliśmy w tym roku podzielić się naszymi przygotowaniami i nie tylko. Już od samego początku grudnia uczniowie w naszej szkole z pełnym zaangażowaniem dekorują swoje sale lekcyjne. Grupa dzieci własnoręcznie przygotowuje kartki bożonarodzeniowe. Starsze dzieci zaangażowały się w przygotowanie prezentacji power point na temat tradycji w Polsce oraz jak wygląda życie codzienne  naszych uczniów. Przedszkolaki natomiast przygotowały bombeczki z życzeniami i ochoczo wyruszyły na korytarze szkolne aby z uśmiechem na ustach życzyć starszym kolegom i koleżankom  Wszystkiego najlepszego czyli Merry Christmas To You.

Merry Christmas to You jest to projekt e-twinning, który realizujemy tylko z jedną szkołą. CEIP Maternidad, Tomelloso, Hiszpania
            W tym projekcie chcemy podzielić się świątecznymi tradycjami, muzyką oraz dekoracjami.Jesteśmy dumni z naszych tradycji, dlaczego więc nie podzielić się nimi ze światem? Spodziewane rezultaty tego projektu to przede wszystkim praktyczne wykorzystani języka, poznanie tradycji Bożonarodzeniowych w innym kraju.
            W ramach tego projektu szkoły zaprezentują się wzajemnie. Dzieci pokarzą w jaki sposób przygotowują się do świąt, dekorując swoje klasy. Zaśpiewamy też kolędę w języku angielskim, oraz  w naszych narodowych językach. Wymienimy się listami poświątecznymi, nawiązując nowe znajomości oraz stworzymy prezentację na temat tradycji świątecznych w naszych krajach.
            Zachęcamy do wspólnej zabawy.