• Boże Narodzenie

• Ostatni dzień szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia spędziliśmy w cudownej, świątecznej atmosferze. Jasełka świąteczne przygotowali uczniowie i przedszkolaki, wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem, były kolędy i serdeczne życzenia. Taki dzień jak dzisiaj będziemy wspominać przez długi czas. Wesołych Świąt!

• KONTYNUUJEMY WSPÓŁPRACĘ ZE SZKOŁAMI Z PROJEKTU ERASMUS+,CINDERELLA

•  W dniu 18.12.2023 wybrani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu online szkół, z którymi zaprzyjaźniliśmy się podczas trwania projektu Cinderella, Discovering Values, Erasmus+. Szkoły z Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch i Grecji spotkały się, aby złożyć sobie życzenia świąteczne oraz zaśpiewać bożonarodzeniowe piosenki w swoich ojczystych językach. Szczęśliwie udało się wykonać wszystkie przygotowane piosenki i wzajemnie się wysłuchać. Bardzo miło było zobaczyć znajome twarze wspólnie wprowadzić się w świąteczny nastrój. Do zobaczenia!

• Projekt międzynarodowy Christmas Pals

• Uczniowie klas 1-8 naszej szkoły oraz uczniowie greckiej 12 Primary School Katerini uczestniczyli w projekcie międzyszkolnym, który polegał na wymianie własnoręcznie wykonanych kartek bożonarodzeniowych. Kartki uczniów SP Chruszczobród poleciały do Grecji, a kartki z miasta Katerini przywędrowały do nas. . Efekty wspólnego projektu mogliśmy zaprezentować na korytarzach obu szkół.

• Kiermasz Świąteczny

• Jak co roku nasza społeczność szkolna zaangażowała się w przygotowanie Bożonarodzeniowego Kiermaszu. Przy dźwiękach kolęd mogliśmy poczuć klimat zbliżających się świąt, nie zabrakło pięknych ozdób, stroików, bombek, ciast, babeczek, pysznych gofrów i gorącej czekolady. Serdecznie dziękujemy za tak duże zaangażowanie, było naprawdę pięknie.

• Pani doktor w klasie pierwszej

• W klasie pierwszej poznajemy zawody wykonywane przez ludzi. Zawitała do nas pani doktor i opowiedziala o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się jak dbać o własne ciało.

• Spotkanie z baśniami Hansa Christiana Andersena w bibliotece szkolnej

• W ramach zajęć klasowego Klubu Czytelniczego „Poczytajka” uczniowie z klasy trzeciej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej o baśniopisarzu H. Ch. Andersenie. Na spotkaniu, pani  Aleksandra Sadowska  przedstawiła dzieciom materiały i ciekawostki o życiu i twórczości tego wybitnego pisarza. W prezentacji umieszczone były także informacje i zagadki o baśniach. Okazało się, że Baśnie Andersena są nam bliskie i znane. Dzieci rozponały m.in. historię Królowej Śniegu, Małej Syrenki, Brzydkiego Kaczątka, Dziewczynki z zapałkami. Zauważyły, że opowieści te można zobaczyć w różnych adaptacjach filmowych. Uczniowie zapoznali się z wybranymi baśniami Andersena, a następnie wykonali ilustracje do wybranego przez siebie fragmentu z baśni. To były bardzo ciekawe zajęcia.

• Mikołaj - dzień koloru czerwonego

• 6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Także w szkole zawitał do nas Mikołaj i uczniowie pod klasowymi choinkami znaleźli prezenty. Z inicjatywy Samorządu uczniowskiego ten dzień był dniem koloru czerwonego - uczniowie przebrali się za Mikołajów, założyli mikołajkowe czapki i wesoło bawili się podczas tego dnia.