• "W zdrowym ciele zdrowy duch"- spotkanie on line

• 12 stycznia uczniowie klasy V oraz VII mieli możliwość spotkania on line z naszymi partnerskimi szkołami ze Słowacji oraz Hiszpanii. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w Internecie. Uczniowie mieli możliwość zadania pytania oraz porozmawiania z uczniami po angielsku na temat tak bardzo aktualny i żywy. Pytania dotyczyły również telefonów komórkowych w szkole czy też ochrony danych osobowych . Wspólnie zastanawialiśmy się również nad tym bez jakiej nowinki technologicznej moglibyśmy się obejść w obecnych czasach. Odpowiedzi uczniów były bardzo ciekawe.  Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu on line.

• Działania Samorządu Uczniowskiego

• Przed feriami zimowymi w Naszej Szkole odbyły się dwa ważne wydarzenia: " Dzień Wegetarian" oraz " Dzień Puzzli". Uczniowie oraz wszyscy zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z informacjami dotyczącymi wegeterianizmu oraz jego odmian na gazetce szkolnej. Ponadto Samorząd przygotował zabawę -quiz dotyczącą zdrowego trybu życia. Na stołówce szkolnej czekał na nas wegetariański obiad a uczniowie w tym dniu przynosili do szkoły wegetariańskie śniadanie.Z okazji Dnia Puzzli Samorząd Uczniowski przygotował ciekawe wyścigi. Chętne dzieci miały za zadanie ułożyć puzzle 30, 100 lub 120 elementów. Praca była samodzielna lub w parach. Co najciekawsze, układanki trzeba było ułożyć na czas. Dzieci, którym udało się skończyć układnie najszybciej otrzymały słodki poczęstunek.

• "W zdrowym ciele zdrowy duch" współpracuje z Panią pielęgniarką

• Pani Małgorzata Skowronek znana jest w naszej szkole jako pielęgniarka i higienistka szkolna. Dzięki jej uprzejmości przed feriami rozpoczęto również spotkania w ramach projektu Erasmus+. Pogadanki  w klasach młodszych dotyczyły higieny osobistej, zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest utrzymywanie otoczenia w czystości, odpowiednia ilość snu oraz zbilansowana dieta. Uczniowie klas I- III zadawali Pani Małgosi mnóstwo pytań  i mieli ogromną potrzebę podzielenia się swoimi spostrzeżeniami co do dbania o własne zdrowie. Dziękujemy za miłe i merytoryczne spotkanie.

• Świąteczne Spotkania on line z Partnerami projektu " Kopciuszek- dawniej i dziś odkrywanie wartości"

• W okresie przedświątecznym nasza szkoła odbyła 2 spotkania on line. Jedno dotyczyło tradycji Bożonarodzeniowych w poszczególnych krajach partnerskich( Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Wielka Brytania, Polska) Dzieci dzieliły się prezentacjami power-point. Z Naszej szkoły Maja Gałecka oraz Robert Jarosz przygotowali prezentację. Kolejne spotkanie miało charakter artystyczny i dzieci śpiewały piosenki świąteczne, kolędy lub pastorałki popularne w ich kraju. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.

• Kartki dla hospicjum

• Z początkiem grudnia  młodzi wolontariusze i przyjaciele biblioteki po raz kolejny włączyli wspólnie z Filią Biblioteki Publicznej się do akcji „Kartki dla hospicjum”.

Tak niewiele trzeba, żeby włączyć się w czynienie dobra.

• UKS CHRUSZCZOBRÓD

• Koniec roku to czas podsumowań. Nasza działalność w minionym roku to przede wszystkim zajęcia sportowe z mini piłki siatkowej i z piłki siatkowej z uczniami w różnych grupach wiekowych i o różnym poziomie umiejętności. Cieszy nas duże zainteresowanie tego rodzaju aktywnością fizyczną zwłaszcza w grupie młodszej. UKS jako stowarzyszenie ma możliwość pozyskiwania środków finansowych i dzięki temu uzupełniamy sprzęt sportowy, który wykorzystujemy do prowadzenia ciekawych i atrakcyjnych zajęć. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za każdą wpłatę na nasze konto oraz za wpłaty na 1%.

K. Kulis