• Wycieczka klasy V i VI

• Uczniowie klasy V i VI byli na wycieczce Szlakiem Zabytków Techniki i zwiedzali Kopalnię Guido w Zabrzu. Pod opieką profesjonalnych przewodników zjechali szolą górniczą 320 m pod ziemię, przeszli najgłębiej położoną trasą turystyczną w górnictwie węglowym w Polsce, przejechali się jedyną w swoim rodzaju elektryczną kolejką podwieszaną oraz zobaczyli współczesne kombajny i maszyny górnicze. Druga część wycieczki to poznanie centrum Katowic i spacer przez strefę kultury: Spodek, MCK, NOSPR, park Bogucki i szukanie Beboków. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w najstarszym, bo pierwszym na śląsku McDonad’s na ulicy Stawowej.

Katarzyna Kulis

• Szkolna dyskoteka

• Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą dyskotekę szkolną dla uczniów klas IV – VIII. Obecni uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawach, które były prowadzone przez Zuzię i Adama.

• Pasowanie uczniów klasy I

• Dnia  27 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Gabriela Taszyckiego w Chruszczobrodzie, odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Uczniowie z ogromną niecierpliwością czekali na ten dzień. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedziło wiele przygotowań – dzieci poznały szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowali na dzień ślubowania program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania, pierwszoklasiści zostali  pasowani przez Panią Dyrektor, Edytę Kaczkowską na uczniów i tym samym zostali oficjalnie przyjęci do naszej społeczności szkolnej.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła pani dyrektor i wychowawczyni klasy pierwszej – pani Beata Chwalba.

Wszystkim pierwszoklasistom GRATULUJEMY i życzymy wielu sukcesów w nauce.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Dnia 13 października 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji Pani Dyrektor Edyta Kaczkowska złożyła życzenia zgromadzonym nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły, jednocześnie dziękując za owocną współpracę. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 2 i 3. Dzieci  pięknie występowały, czym dały wyraz swojej wdzięczności za wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, wychowanie i przede wszystkim wielkie serce, które całe grono pedagogiczne oraz pozostali pracownicy szkoły ofiarują im podczas codziennej pracy.

• Gra terenowa - Tajemnice Chruszczobrodu

• Kto jest patronem strażaków? Ile lat ma parafia w Chruszczobrodzie? Jaka rzeka przepływa przez naszą miejscowość? Jak nazywał się powstaniec styczniowy, którego grób znajdziemy na naszym cmentarzu? - na te i inne pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy gry terenowej, zorganizowanej przez uczniów klasy VIII. Zagadki przygotowane przez organizatorów wcale nie były łatwe, ale zabawa była bardzo udana, uczniowie klasy V z wypiekami na twarzach przebyli całą trasę, aby na końcu zdobyć prawdziwy skarb ;)

Paulina Flasza

• Piknik szkolny "Dzień ziemniaka"

• Mimo niesprzyjającej pogody, 30 września piknik szkolny udał się znakomicie. Pyszne jedzenie i dobrą zabawę zagwarantowali uczniowie, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za udział, za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie w przygotowanie tego dnia.