• Mamy to!

W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole będzie realizowany 2 letni projekt Erasmus + KA 229

pt: Cinderella then and now - Discovering values

Koordynatorem projektu jest:

Little Hadham Primary School – United Kingdom

Nasi Partnerzy:

12th Primary School Katerini Pieria -  Grecja

OS Mate Lovraka Petrinja – Chorwacja

Istituto comprensivo di Maleo – Włochy

CEIP PEPE DAMASO – Hiszpania

Budżet Szkoły Podstawowej w Chruszczobrodzie wynosi:

19.278,00 EUR

W ciągu najbliższych 2 lat wszystkie szkoły partnerskie będą zaangażowane w 20 projektów- szczegółowo już zaplanowanych oraz 6 mobilności uczniów oraz nauczycieli.

Nasz projekt oparty na znanej wszystkim bajce o Kopciuszku i  traktuje tę historię jako punkt wyjścia do zbadania jej wartości. „Kopciuszek dawniej i teraz -Księga wartośći” bada

fabułę i cytaty ucząc nas np.  dobroci, uczciwości, odwagi, wiary w siebie, czym jest ciężka praca, wytrwałość. Popatrzymy na Kopciuszka kiedyś i teraz, jak powitalibyśmy Kopciuszka w naszych szkołach, sprawili, że czułby się w nim mile widziany, pozwolił jej być bezpiecznym i szczęśliwym! Głównym celem jest poprawa integracji szkolnej poprzez zapewnienie wszystkim dzieciom, w tym młodym imigrantom i uchodźcom, możliwości znalezienia miejsca w swoich szkołach i społecznościach poprzez aktywne uczestnictwo w ich szkole, aby czuli się włączeni, mile widziani, bezpieczni i szczęśliwi. Projekt aktywnie angażuje zespoły zarządzające i większość nauczycieli w każdej szkole partnerskiej. Projekt został zainspirowany przez następujące obszary: imigracja i integracja; Wartości brytyjskie; Dbanie o bezpieczeństwo i poczucie szczęścia; eBezpieczeństwo; Sprzeciw znęcaniu się; Zmiany klimatu i Zrównoważone cele 2030. Głównymi celami projektu są: Promowanie wspólnych wartości, równości i integracji poprzez wspólne działania Aby wyposażyć i edukować uczniów i nauczycieli w zakresie strategii dotyczących bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia Rozwijanie współpracy partnerskiej między szkołami a szerszą społecznością oraz wdrażanie wymiaru europejskiego między wszystkimi uczestnikami. Zapoznanie szkół ze zmianami klimatu.

Więcej informacji już niebawem