• Pierwsza mobilność Kopciuszka

• Rozpoczął się drugi rok międzynarodowego projektu Erasmus + pt:" Cinderella then and now - Discovering values" 2020-1-UK011-KA229-079085_1.

W listopadzie 2021 roku nauczyciele m.in. z Naszej Szkoły (Danuta Malicka, Anna Kijewska-Kuzia, Katarzyna Kulis) mieli możliwość uczestniczenia w pierwszej mobilności projektu w Wielkiej Brytanii. Maleńka Szkoła Little Handham School przywitała nas uroczystym apelem. Poznaliśmy wszystkich nauczycieli oraz przeuroczych uczniów, którzy przygotowali dla nas program artystyczny.

Te kilka dni spędzonych wspólnie z nauczycielami ze szkół partnerskich z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chorwacji, Grecji i Włoch było dla nas niesłychanie ciekawym doświadczeniem. Wszystkie grupy nauczycieli miały możliwość uczestniczyć w zajęciach, przedstawić swoje środowisko, swoją szkołę a dzieci z zaciekawieniem oglądały i zasypywały nas pytaniami m.in o Szkołę w Chruszczobrodzie. Zajęcia jogi czy zajęcia w okolicznych leśnych zakamarkach  były dla nas dużym zaskoczeniem.

Tematem pierwszego szkolenia były integracja oraz włączenie wszystkich dzieci do środowiska szkolnego. Poszczególne kraje w bardzo inspirujący sposób dzieliły się swoimi doświadczeniami. Poza spotkaniami i programem artystycznym zaplanowana była wycieczka do Londynu wraz ze zwiedzaniem popularnych miejsc w Stolicy UK.

Na koniec dzieci z Little Handham School pożegnały nas przygotowanymi piosenkami, jednak największe wzruszenie towarzyszyło nam gdy padły pierwsze nuty piosenki  Randy Newman - You've Got a Friend in Me idealnie wpisujące się w temat naszego projektu.

Opuściliśmy szkołę pełni pomysłów z chęcią dalszej owocnej międzynarodowej współpracy. Następna mobilność już w marcu. Tym razem będzie to Szkoła Publiczna CEIP PEPE DAMASO w Hiszpanii.