• Erasmus+

•          Październik to kolejny miesiąc, który upływa w Naszej Szkole pod znakiem "Kopciuszka" czyli naszego projektu Erasmus + . Naszym zadaniem na ten miesiąc było zapoznanie Kopciuszka z naszym środowiskiem. Opowiedzieliśmy naszej  "nowej uczennicy" o polskiej rodzinie i jej różnorodności. Zaprosiliśmy Kopciuszka do naszych klas i opowiedzieliśmy o tym jacy jesteśmy i skąd pochodzimy. Nasze rodziny są duże i małe, wielodzietne i z jednym dzieckiem, pełne i niepełne. Zapewniliśmy Kopciuszka, że ona jej rodzina jest taka jak nasze i może się czuć u nas w Chruszczobrodzie jak u siebie. Co więcej, po rozmowach z uczniami okazało się że wielu naszych uczniów na korzenie poza Polską (m.in Niemcy, USA, Wielka Brytania, Francja, Białoruś, Ukraina)  nasi uczniowie dowiedzieli się czym jest imigracja i jak może czuć się imigrant w obcym kraju. Zapewniliśmy Kopciuszka, że w Naszej Szkole ma wielu przyjaciół, może liczyć na zrozumienie, wsparcie i tolerancję. Uczniowie kl 6 pięknie opowiedzieli o swoich historiach rodzinnych i korzeniach mocno wykraczających poza granice Chruszczobrodu ale i Polski. Na lekcji języka angielskiego przypomnieliśmy sobie bajkę "Kopciuszek" oraz uzupełniliśmy jej brakujące fragmenty porządkując przy tym jej kolejność. Na koniec, wspólnymi siłami wykonaliśmy gazetkę na korytarzu głównym.
                  W październiku 15-cioro uczniów Naszej Szkoły  z klasy VI i VII dołączyło do platformy TWINSPACE na której dzielimy się naszymi wrażeniami, zdjęciami, materiałami z uczniami z krajów partnerskich dotyczących wspólnego projektu.

1 września 2020 rozpoczęliśmy projekt Erasmus + pt:" Cinderella then and now - Discovering values". Praca nad nim będzie kontynuowana przez następne 24 miesiące.  Naszymi partnerami w tej przygodzie są Wielka Brytania, Chorwacja, Włochy, Hiszpania, Grecja. Nasze szkoły partnerskie jak i my pracujemy nad tymi samymi zadaniami. We wrześniu naszym zadaniem było zapoznanie się z historią "Kopciuszka" obejrzenie jej lub przeczytanie. Historia ta ma być początkiem rozważań nad wartościami, które chcemy pielęgnować w naszym najbliższym środowisku, oraz życiu. Wraz z nauczycielami wybraliśmy m.in takie wartości jak: ciężka praca, szczerość, miłość, życzliwość, bycie uczynnym, opiekuńczym, oraz wiele, wiele innych. Naszym marzeniem byłoby aby Kopciuszek poczuł się dobrze w naszym towarzystwie. Efektem naszej pracy jest gazetka na głównym korytarzu szkolnym oraz podzieleniem się naszymi wnioskami z wszystkimi szkołami partnerskimi na twinspace.