• Luty

• Dzień bezpiecznego Internetu

Internet jest nieocenionym narzędziem komunikacji, edukacji i rozrywki. Uczniowie coraz częściej korzystają z zasobów Internetu, nie zawsze zdając sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą współczesna technika informacyjna. Z okazji DBI uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przypomnieli sobie zasady bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu. Wzięli udział w pogadankach, obejrzeli tematyczne prezentacje oraz wykonali plakaty propagujące prawidłowe zachowanie w sieci. Sporym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się spotkania i rozmowy z policjantami, szkolnym pedagogiem oraz pedagogiem specjalnym.

SPOTKANIE ONLINE SP CHRUSZCZOBÓD I OS MATE LOVRAKA PETRINJA (Erasmus+)

Czym jest przyjaźń i jakie wartości z sobą niesie omawiali wspólnie podczas łączenia online najstarsi uczniowie naszej szkoły i partnerskiej szkoły z Chorwacji.

Nastolatkowie z obu krajów rozmawiali i swoich przyjaciołach w realu i online, o tym jak spędzają czas wolny z przyjaciółmi, o swoich ulubionych zajęciach, rozrywkach, portalach społecznościowych i grach komputerowych.  Młodzież przekonała się, że łączy ich bardzo wiele i podobnie wygląda ich życie w małych miejscowościach.

Spotkanie online Erasmus+  w ramach projektu Kopciuszek kiedyś i dziś - odkrywanie wartości zorganizowały i prowadziły nauczycielki języka angielskiego: Jasna Anusic, Mirna Dejanovic i Anna Kijewska-Kuzia.