Dzieci stają się coraz bardziej samodzielne i chętniej poznają najbliższe środowisko.
Są uczestnikami ruchu drogowego, dlatego tak ważne jest, aby dla swojego bezpieczeństwa dobrze znały trasę i umiały czytać znaki drogowe.
W ramach realizowanego projektu, na zajęciach, dzieci poznały czym jest plan okolicy, zobaczyły jak można zaznaczać obiekty i ulice na planie. Podczas zajęć tworzyły własne plany najbliższej okolicy. Nanosiły na nie znane sobie miejsca, ulice i budynki. Podczas zajęć dzieci chętnie pracowały w zespołach, wymieniały się własnymi pomysłami. Ćwiczyły orientację w przestrzeni, mierzenie odległości i poznawały znaczenie znaków drogowych.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli również film, z którego dowiedzieli się, kto i w jaki sposób steruje sygnalizacją świetlną w mieście. Zajęcia te były dla dzieci ciekawym doświadczeniem.
Archiwum Aktualności
„Ciekawskie Pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?” Jak odnaleźć się na drodze? – klasa 1
- 1
Lekcja biblioteczna
W połowie marca w naszej bibliotece wspólnie z Filią Biblioteki Publicznej, została przeprowadzona lekcja biblioteczna dla klasy 2 SP.
Uczniowie przypomnieli sobie zasady korzystania z biblioteki. Rozwiązywali ”bajkowe” zagadki i rysowali ulubione postacie literackie. Brawo!
22
Dzień Kobiet w naszej szkole
8 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Przewodniczący Damian Gołąbek złożył życzenia dla wszystkich Pań małych i dużych na głównym korytarzu szkoły. Ponadto w poszczególnych klasach chłopcy przygotowani dla koleżanek piękne kwiaty. Na korytarzu szkolnym Samorząd Uczniowski przygotował również krótką zabawę dla chętnych. Nakarmienie chłopaka kanapeczką z dżemem i bitą śmietaną. Niby proste, jednak dziewczęta robiły to z zamkniętymi oczami.Oj, było dużo śmiechu. Zapraszamy do galerii.
11
Udział uczniów klasy 2 w zajęciach z logorobotyki.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Luty jest miesiącem Bezpiecznego Internetu. My wraz z "Kopciuszkiem" postanowiliśmy świętować z naszymi partnerami podczas spotkania on line 8 lutego. Wszystkie dzieci obecne na spotkaniu opowiadały w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się przed przed zagrożeniami płynącymi z sieci. Niektóre szkoły przygotowały prezentację Power Point inne zaśpiewały piosenkę jeszcze inne zadawały zagadki. W wszystko to z okazji DBI - Dnia Bezpiecznego Internetu. Z naszej szkoły w spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas III i IV wraz z nauczycielami. Projekt ten swoim zasięgiem dotarł już do wszystkich w naszej szkole
Dobroczynność, życzliwość, równe prawa
Rozpoczął się kolejny rok Naszego projektu Erasmus + a my bardzo skrupulatnie wypełniamy kolejne działania zaplanowane na poszczególne miesiące. Styczeń 2021 minął pod znakiem Dobroczynności. W naszej szkole już od dawna z powodzeniem działa Szkolny Klub Wolontariusza. Bierzemy udział w wielu akcjach charytatywnych i zbiórkach. Uczestniczymy w akcji "Góra Grosza" pomagając podopiecznym Towarzystwa Nasz Dom. Zbieramy klucze dla Fundacji „Akogo” Ewy Błaszczyk. Pomagamy też lokalnie dziewczynce potrzebującej operacji oczu. Pamiętamy też o zwierzętach w lesie zbierając dla nich pożywienie tzw. dary lasu. W naszej szkole działa Uczniowski Klub Sportowy również charytatywnie. Poza tym zbieramy zakrętki które w realny sposób przełożą się na wózki inwalidzkie dla potrzebujących. Zapraszamy do galerii.
Walentynki 2022r.
14 lutego to wyjątkowy dzień dla wszystkich-Święto Zakochanych. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, aby uczniowie mogli przekazać sobie słowa sympatii a na klasowych gazetkach zawitały tematyczne symbole. Niekwestionowanym liderem w tym roku szkolnym była Klasa I uczniowie ci otrzymali najwięcej Walentynek.
1
Dzień Bezpiecznego Internetu
Internet jest narzędziem służącym do zdobywania nowych informacji, komunikowania się z innymi, służy do pracy oraz rozrywki. Nie możemy jednak zapominać o zagrożeniach płynących z sieci. Z okazji DBI uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przypomnieli sobie zasady bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu. Wzięli udział w pogadankach, obejrzeli tematyczne prezentacje oraz wykonali plakaty propagujące prawidłowe zachowanie w sieci.
2Prace uczniów:
9
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
1 lutego odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klasy I.
W tym dniu pierwszoklasiści poznali podstawowe zasady dbania o książki i złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą przestrzegać tych zasad. Po złożeniu przysięgi uczniowie otrzymali certyfikat czytelnika. Nasi młodzi czytelnicy wykazali znajomością literatury dziecięcej, chętnie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych specjalnie na tę uroczystość.
Czas upłyną wszystkim w miłej i wesołej atmosferze.
31
"Olimpusek" i "Olimpus"
W naszej szkole tradycja już stały się Ogólnopolskie Olimpiady z języka angielskiego. W tym roku podjęliśmy wyzwanie zimowe. " Olimpusek " zadedykowany jest dla dzieci z klas I-III natomiast "Olimpus" dla klas IV- VIII. Chętne osoby z naszej szkoły w dniach 12, 13 stycznia przystąpiły do Olimpiady. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Wojewódzka akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”
Akcja "Kromka Chleba"
Tegoroczną akcję - ,,Kromka Chleba” jak zawsze zakończyliśmy sukcesem. Wspólnie zebraliśmy około 100 produktów, które zostały przekazane do placówek Caritas:
Dom Matki i Dziecka w Sosnowcu, świetlica dla dzieci i młodzieży, schroniska dla bezdomnych, noclegownie
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i przypominamy o akcji „Klucze dla Budzika”.
Wolontariusze
Klasowe spotkania wigilijne
Każdego roku w grudniu uczniowie naszej szkoły spotykają się z wychowawcami i nauczycielami przy klasowych wigilijnych stołach. Sami przygotowują wystrój i potrawy. W tym roku tradycyjnie zaangażowali się aby wprowadzić do szkoły świąteczny nastrój.
Po spotkaniach klasowych uczniowie klsy czwartej i szóstej przygotowali dla wszystkich jasełkowe występy i wspólne kolędowanie.
18
Erasmus + online.
13 i 15 grudnia 2021 spotkaliśmy się online z naszymi szkołami partnerskimi z programu Erasmus+. Dwa spotkania były okazją do zaprezentowania świątecznych piosenek i kolęd, życzeń i materiałów przybliżających tradycje bożonarodzeniowe wszystkich krajów biorących udział w projekcie. I choć nie obyło się bez małych problemów technicznych, do których przyzwyczaiło nas zdalne nauczanie, to spotkania zakończyły się sukcesem. Nauczyciele i uczniowie z Polski, Anglii, Hiszpanii, Włoch, Grecji i Chorwacji przygotowali prezentacje multimedialne.Tutaj można obejrzeć naszą:
Podziękowanie za udział w konkursie na kartkę świąteczną - CHRISTMAS CARD COMPETITION.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kartki świąteczne z życzeniami po angielsku. Wykazaliście się wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi. Wiele prac wymagało szczególnej staranności wykonania i talentu. Konkurs był częścią programu Erasmus +, którego jesteśmy uczestnikami. Wszystkie Wasze kartki wyruszyły w drogę do zaprzyjaźnionej szkoły w Little Hadham w Anglii. Kilka kartek trafi także do szkoły w Maleo, we Włoszech. Wyróżnienia w konkursie, dyplomy i słodką niespodziankę otrzymują: Jessica Chmielewska, Maja Krysiak, Nadia Latos, Zuzanna Mucha, Jan Pelon, Maja Pniak.
Well done all of you!
Jeszcze raz dziękuję za udział w konkursie i zapraszam do kreatywnej rywalizacji za rok.
A. Kijewska-Kuzia
7
Klasowe Mikołajki
Jak co roku 6 grudnia ogarnęło nas mikołajkowe szaleństwo. Mikołajowe czapeczki, rogi reniferów, charakterystyczne stroje zdominowały codzienne ubiory uczniów... i nauczycieli.
Wszyscy otrzymali prezenty, które z zaciekawieniem oglądali i radością prezentowali.
16
Dzień Misia
Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W tym roku również dołaczyliśmy się do wspólnego świętowania. Jak zwykle nie zawiodły nas dzieci z klas młodszych. W miniony czwartek odwiedziło nas blisko 50 misiów. Próbowaliśmy nawet wybrać nawiększego i najmniejszego, jednak zadanie to wydało się nie możliwe do wykonania. Samorząd Uczniowski postanowił nagrodzić słodkim "Lubisiem" każde dziecko, które w tym dniu przyszło do szkoły z misiem.
3
„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”
Udział szkoły w projekcie przygotował Nas do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. 13 grudnia o 19:30 zajrzyjcie na stronę szkoły i zapalmy razem wirtualne Światło Wolności dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń sprzed 40 lat.
Pamiętaj: "Naród, który traci pamięć, traci sumienie" – Zbigniew Herbert30
Śniadanie daje moc!
Klasy I- III, jak co roku brały udział w akcji “ŚNIADANIE DAJE MOC!”. Ze względu na pandemię uczniowie przygotowali swoje śniadania w domu. Przypomnieliśmy sobie jak ważne jest śniadanie i z jakich składników powinno się składać. Rozmawialiśmy również o zdrowym odżywianiu, o wartościowych składnikach odżywczych, które są ważne w rozwoju człowieka.
21
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości to szczególne święto dla wszystkich Polaków. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapy Europy i świata.
Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień uroczystym apelem. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy, a uczennice klasy siódmej zaprezentowały montaż słowno- muzyczny upamiętniający wydarzenia z 1918 roku.
5