• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. We współpracy z przedstawicielami Ochotniczej straży Pożarnej odbyły się szkolne eliminacje, w których wzięło udział 8 uczniów: 2 z kategorii klas I – IV i 6 z kategorii klasV – VIII.

Wśród zwycięzców znalazł się Dominik Goniewicz klasa IV i Natalia Przybylska klasa VIII. Uczniowie Ci reprezentowali naszą szkołę etapie gminnym turnieju, który odbył się 22 marca 2023 roku w MOK w Łazach. Obydwoje zajęli III miejsce w swojej kategorii wiekowej w gminie, co jest dużym sukcesem. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratuluję Dominikowi i Natalii, dziękuję Strażakom: Pani Wiktorii Kotarskiej, Panu Radosławowi Mazurkiewiczowi oraz Panu Piotrowi Białas za pomoc i zaangażowanie.

Katarzyna Kulis

• Gminny Konkurs Recytatorski

• 23 marca wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Wrażliwość na słowa". Klasy młodsze reprezentowała uczennica klasy III i zajęła trzecie miejsce.

Gratulujemy Lenko!

• Laboratoria Przyszłości

• Podstawowym celem inicjatywy Laboratoria Przyszłości jest budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

3 marca uczniowie kl. IV i V naszej szkoły z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach Laboratoriów Przyszłości zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 3 w Łazach. Uczyli się poprzez eksperymentowanie i zdobywali w ten sposób praktyczne umiejętności. Poznali pracę wielu nowych urządzeń sztucznej inteligencji: drukarek 3D, gogli VR, robotów DASH, długopisów 3D. Zetknęli się z nowoczesnym programowaniem.

Wrócili do domów zachwyceni i pełni wrażeń, ponieważ odbyli naukę w zupełnie innym wymiarze.

• Ekolist

• Ochrona otaczającego nas środowiska to priorytet wśród działań każdego człowieka. Problemy ekologiczne wynikające z jego szkodliwej działalności, są wszechobecne i uczniowie naszej szkoły dostrzegają je w swoim najbliższym otoczeniu. Z tego też względu napisały list skierowany do Pani Dyrektor, w którym opisały bieżące dylematy naszej gminy, związane z zanieczyszczeniami powietrza, wód oraz gleb, zaśmiecaniem okolicznych lasów oraz wysokim poziomem smogu. Uczniowie przedstawili również możliwe rozwiązania nękających nas „ekoproblemów”. Działania te są świadectwem tego, że wśród uczniów rodzi się świadomość aktualnych potrzeb ekologicznych okolic , w których mieszkają oraz dowodzą, iż ochrona środowiska nie jest im obojętna.

• Walentynki 2023

• 14 lutego w naszej szkole tradycyjnie obchodzony był szczególny dlakażdego dzień - Dzień Św. Walentego.

Z tej okazji samorząd szkolnyuruchomił specjalną pocztę walentynkową przez, którą uczniowiemieli okazję

przekazania wzajemnej aprobaty, wyrazów przyjaźni isentymentu.

Tematycznie przystrojone zostały także szkolne gazetkipełne związanych z tym świętem symboli,ciekawostek

i historii. Tęwyjątkową, walentynkową aurę dopełniły również miniaturoweserduszka z miłymi słowami, rozdawane

wszystkim członkom naszejszkolnej społeczności. Ten dzień upłynął w błogiej, przyjaznejdla każdego

atmosferze.