• Wycieczka do Chęcin i Kielc

• W dniu 27.09.2022 r. klasy IV i V były na wycieczce w Chęcinach i Kielcach. W Chęcinach uczniowie spędzili czas na zgłębianiu tajników budowy i funkcjonowania człowieka oraz nauk przyrodniczych. Całkiem dobrze się przy tym bawili. W drodze do Kielc zerknęliśmy na ruiny zamku w Chęcinach i Kadzielnię. Kolejnym punktem było Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Dzieci uważnie słuchały i z zaciekawieniem oglądały zabawki z różnych epok. Następnie ruszyliśmy zabytkową – reprezentacyjną ulicą Sienkiewicza, słuchając opowieści pana przewodnika o historii miasta prosto do ostatniej atrakcji: Restauracji pod Złotymi Łukami 😉. Droga powrotna minęła szybko, wycieczka jest już historią, myślimy o następnej.

• Sprzątanie Świata

• 22 września w Naszej Szkole przyłączyliśmy się do Akcji „Sprzątanie Świata”. To wspólna lekcja poszanowania środowiska dla uczniów. Celem jest promowanie niezaśmiecania natury i ukształtowanie w młodych osobach poczucia odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Uczniowie klas V,VII, VIII dostali rękawiczki oraz worki na śmieci i wyruszyli sprzątać okolice naszej wsi. Z pełnym zaangażowaniem i poczuciem sprawstwa uczestniczyli w zbieraniu lokalnych śmieci.  Tego typu akcje mają znaczenie estetyczne, ale przede wszystkim edukacyjne.

• 83 rocznica wybuchu ll wojny światowej

• Dla upamiętnienia 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej uczennice klasy ósmej przygotowały i przedstawiły społeczności szkolnej montaż słowno- muzyczny, w którym przypomniały wydarzenia rozgrywające się w Polsce we wrześniu 1939 roku. Przedstawiane fakty historyczne przeplatane fragmentami poezji i pieśni historycznych przybliżyły uczniom ten dramatyczny okres historii naszego kraju.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Pełne wrażeń i beztroski wakacje jak zwykle minęły bardzo szybko i oto dzisiaj- 1 września- stanęliśmy wszyscy  na placu apelowym, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2022/23.

Pani dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej życzenia owocnej, bezpiecznej pracy, po czym uczniowie udali się na pierwsze powakacyjne spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim uczniom, całej kadrze pedagogicznej oraz pozostałym pracownikom szkoły życzymy dobrego roku szkolnego 2022/2023.