• Wycieczka do teatru Ateneum

• 27 października wybraliśmy się na wycieczkę do teatru ,,Ateneum’’ w Katowicach. Obejrzeliśmy sztukę pt. ,,Calineczka’’. Mogliśmy podziwiać piękne stroje i dekorację. Ponadto na uwagę zasługiwała ciekawa choreografia i oprawa muzyczna przedstawienia.

• Ślubowanie 1 klasy

•      21 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.

W uroczystości brali udział uczniowie klasy pierwszych wraz z wychowawczynią p.Anną Gawronską, dyrektor szkoły p. Edyta Kaczkowska, zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy w Łazach p.Maciej Kaczyński, radna Chruszczobrodu p. Marta Grzesica,przyjaciel i sponsor szkoły p. Janusz Kmiecik. sołtys Chruszczobrodu p. A.Pniak oraz rodzice .

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny.

Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I a i klasy VIII . Pani dyrektor złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, rogi obfitości, a od gości upominki. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

• Dzień Edukacji Narodowej 2022

• 14 października w naszej szkole świętowaliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystej akademi wzięli udział nauczyciele uczący i emerytowani, pracownicy obsługi oraz  uczniowie. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas młodszych i starszych. Wśród wierszy i piosenek oraz zabawnych skeczy przeplatały się wyrazy szacunku oraz życzenia dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniach od 7 do 13 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 12 edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Dołączyliśmy do  szkół z różnych krajów.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki liczbowe, grali w gry związane z tabliczką mnożenia, a w klasach młodszych wykonywali kolorowanki.

• Wybory Samorządu Uczniowskiego

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego zostały poprzedzone kampanią wyborczą, która dała wyborcom możliwość lepszego poznania kandydatów. Zgłosiły swoje kandydatury uczennice: Maria Niedźwiecka klasa V oraz Julia Gorzkowska, Zuzanna Mucha i Maja Wilczyńska z klasy VIII. 30 września 2022 r. odbyły się demokratyczne wybory. Każdy uczeń oraz pracownik szkoły mógł oddać głos na wybranego kandydata, a w zasadzie kandydatkę. Społeczność uczniowska była bardzo zaangażowana w głosowanie, a wynik jest następujący:

Julia Gorzkowska, klasa VIII - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego,

Maja Wilczyńska, klasa VIII - zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego,

Zuzanna Mucha, klasa VIII – Szkolny Kronikarz Samorządu Uczniowskiego

• Dzień języków obcych

• W dniu 26 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciele języków obcych w naszej szkole przygotowali kilka atrakcji. Dzieci miały możliwość przebrać się w strój nawiązujący do przydzielonego kraju. Ponadto, zorganizowano Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach i Językach Europejskich w którym wzięło udział 16 uczniów i uczennic. Czteroosobowe drużyny reprezentujące klasy 4-8 rozwiązały test, który sprawdzał ich wiedzę i intuicję. Największą wiedzą i szczęściem wykazali się reprezentanci klasy 5,którzy zajęli I miejsce w konkursie. II miejsce przypadło klasie 8,III – klasie IV, a IV- klasie 7. Co więcej na korytarzy głównym zorganizowana była zabawa z zagadkami oraz konkurs na budowlę europejską wykonaną z materiałów ekologicznych. Przygotowana również została gazetka szkolna oraz foto budka. Zapraszamy do galerii.

• Narodowe czytanie

• Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji propagującej literaturę narodową: Narodowe Czytanie. Akcja objęta jest patronatem pary prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

"Ballady i romanse" po raz pierwszy zostały wydane w Wilnie dwieście lat temu w 1822 roku.