• Rajd

• 4 czerwca 2022r. grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na rajd pieszy z Morska do Kostkowic. Wędrówkę rozpoczęliśmy spod ruin zamku Bąkowiec w Morsku, skąd udaliśmy się malowniczą trasą do Podlesic, na Górę Zborów. Po chwilowym odpoczynku wyruszyliśmy do miejsca finałowego, czyli do Bazy Obozowej Hufca Ziemi Zawierciańskiej w Kostkowicach. Korzystając z gościnności harcerzy mogliśmy zakończyć nasz rajd ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. Cały czas towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i świetne humory, pomimo zmęczenia.

• Rozdanie dyplomów

•   W naszej szkole zorganizowany został OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO' FORGET-ME-NOT ' pod patronatem czasopisma "Języki Obce w Szkole". Nasi uczniowie z klas IV-VIII wzięli w nim udział z niemałym sukcesem a na apelu zostały rozdane dyplomy.

• Klasa 7 i 8 na wycieczce w Krakowie

• 6 czerwca uczniowie klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Słoneczna pogoda, która przywitała nas w tym pięknym mieście pozwoliła na zwiedzenie i obejrzenie wielu ciekawych miejsc.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy przy Wiśle, u podnóża Wawelu. Słuchając ciekawych informacji dotyczących historii i obyczajów dworskich obejrzeliśmy Zamek Królewski i Katedrę.

Następnie spacerem przeszliśmy Traktem Królewskim do kościoła Franciszkanów i na Rynek Główny.

Po przerwie obiadowej wróciliśmy Plantami pod Wzgórze Wawelskie i autokarem udaliśmy się na Kopiec Kościuszki.

Pomimo zmęczenia wszyscy weszliśmy na sam szczyt i z tarasu widokowego podziwialiśmy piękną panoramę Krakowa i okolic.

Na kopcu zwiedziliśmy Muzeum Kościuszkowskie i Muzeum Figur Woskowych.

Pobyt w Grodzie Kraka na pewno pozostanie w naszej pamięci.

• Klasa 4 i 6 na wycieczce w Ojcowie

• Udało się ! Mamy za sobą jednodniową wycieczkę do Pieskowej Skały – Ojcowa – Jaskini Nietoperzowej – Pustyni Błędowskiej. Wymienione miejsca zobaczyliśmy w takiej właśnie kolejności, podchodząc w Pieskowej Skale do Maczugi Herkulesa również. Zamek, dziedziniec, ogród, punkt widokowy i stanowisko archeologiczne zrobiły na nas dosyć duże wrażenie, a zamek w promieniach słońca wyglądał dostojnie. W Ojcowie dotarliśmy do Bramy Krakowskiej i Źródła Miłości, a następnie mieliśmy przerwę na jedzenie i zakup pamiątek. Jaskinia Nietoperzowa, niestety nie miała już lokatorów, ale jej olbrzymie komnaty i ślady życia sprzed tysięcy lat uruchomiło naszą wyobraźnię. Ostatni punkt wycieczki – Pustynia Błędowska wyzwoliła w nas dużo energii i trochę żeśmy po pustyni pobiegali. Ogólnie było całkiem fajnie 😊

• Dzień Dziecka i Dzień Sportu

• W naszej szkole Dzień Dziecka i Dzień Sportu odbył się tradycyjnie 1.czerwca. Był to dzień „bez lekcji”, w którym można było zintegrować się z kolegami i koleżankami ze swojej i innej klasy. Odbyły się zajęcia sportowe na sali gimnastycznej dla klas I – III gry i zabawy, IV -VI rozgrywki w dwa ognie, a w klasie VII – VIII międzyklasowy mecz w siatkówkę. W salach lekcyjnych uczniowie oglądali bajki, filmy oraz grali w „planszówki”. Rada rodziców przygotowała słodki poczęstunek i pizzę dla wszystkich. Czas minął szybko i radośnie.

• ,,Kopciuszek'' w Chorwacji

• w ostatnim tygodniu maja troje nauczycieli z SP Chruszczobród odwiedziło Szkołę Podstawową w Petrinji( Chorwacja) w ramach projektu Erasmus+ pt:” Kopciuszek dawniej i dziś. Odkrywanie wartości”. Spotkanie to było ewaluacją dotychczasowych postępów i podsumowaniem ankiet przeprowadzonych we wszystkich szkołach biorących udział w projekcie ( Polska, Wielka Brytania, Włochy, Grecja, Hiszpania, Chorwacja). W pracę nad poszczególnymi zadaniami projektu pracują nasi nauczyciele jak również uczniowie z klas starszych. Tym razem na trzeciej już mobilności mieliśmy możliwość wziąć udział w warsztatach muzycznych oraz poznać tajniki  słynnej gliny z Petrinji. Ponadto mieliśmy możliwość zwiedzenia Zagrzebia- stolicy jak również odwiedzić jeziora Pilwnickie będące na światowej liście UNESCO. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko odbyło się w zaledwie kilka dni.

• Wycieczka klas 1,2,3

• W dniu 19 maja 2022r. uczniowie klas I, II, III uczestniczyli w ciekawej wycieczce do Ogrodzieńca, Mirowa i Bobolic. Poznali fakty historyczne dotyczące tamtejszych zamków oraz legendy z nimi związane. Podziwiali wnętrze zamku w Ogrodzieńcu i Bobolicach, ruiny zamku w Mirowie oraz ich błonie. Wycieczka była bardzo udana, bo pięknym wrażeniom towarzyszyła wspaniała pogoda.

• Dzień Ziemi

• W dniu 25. kwietnia odbyło się sprzątanie w okolicy placu zabaw przy ul. M. Reja nieopodal cmentarza. Uczniowie z klas 6, 7 i 8 zebrali w ciągu godziny lekcyjnej ogromną ilość śmieci, które zapełniły 12 worków.Worki zostały wyrzucone do kontenera. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety. Nasze działania potwierdzają, że bez troski o czystość obszarów wokół nas skazani będziemy na postępującą degradację środowiska.