• Caritas dla Ukrainy

• Nasza szkoła włączyła się do akcji Caritas dla Ukrainy.

Dziękujemy za udział w akcji wszystkim ofiarodawcom. W tym tygodniu zebrane rzeczy przekażemy organizacji charytatywnej Caritas, która dostarczy je na granicę do osób dotkniętych wojną.

Dziękujemy! SKW

• Światowy Dzień Czytania Tolkiena

• Ta data została wybrana przez stowarzyszenie The Tolkien Society w 2003 roku, ponieważ 25 marca to dzień, w którym przypada rocznica pokonania Saurona i zakończenia wojny o pierścień.

Biblioteka Szkolna i Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiły uczniów do czytania utworów tego wybitnego pisarza fantazy. Czytelnicy otrzymali w tym dniu pamiątkową zakładkę.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tym literackim wydarzeniu.

Bibliotekarze

• Dzień Św. Patryka rodem z Irlandii

• 17 marca  wszystkim  kojarzy się z wielkimi paradami, zabawą, zielenią. Sięgając jednak wstecz, kolor zielony od zawsze był kojarzony z Irlandią po pierwsze ze względu na jej przyrodnicze bogactwo - tereny Irlandii obfitują w zieloną roślinność. Po drugie ze względu na zieloną trójlistną koniczynę, która jest symbolem Irlandii. W naszej szkole spróbowaliśmy choć przez chwile poczuć radość z tego święta, ubraliśmy się na zielono, na lekcjach poznaliśmy historię Św. Patryka. Dzieci z klas młodszych przygotowały piękne kapelusze skrzata, które udekorowały główny korytarz naszej szkoły. Natomiast uczennice ze starszych klas przygotowały zielone galaretki, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na koniec mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w naszej foto-budce.

• Dzień Patrona Szkoły

• Gabriel Józef Longin Taszycki- generał majorziemiański, prawnik, postępowy publicysta społeczny, szambelan Stanisława Augusta i patron Naszej szkoły.

Uroczystym apelem w wykonaniu uczennic kl. VII uczciliśmy jego pamięć.

• „Ciekawskie Pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?” Jak odnaleźć się na drodze? – klasa 1

• Dzieci stają się coraz bardziej samodzielne i chętniej poznają najbliższe środowisko.
              Są uczestnikami ruchu drogowego, dlatego tak ważne jest, aby dla swojego bezpieczeństwa dobrze znały trasę i umiały czytać znaki drogowe.
              W ramach realizowanego projektu, na zajęciach, dzieci poznały czym jest plan okolicy, zobaczyły jak można zaznaczać obiekty i ulice na planie. Podczas zajęć tworzyły własne plany najbliższej okolicy. Nanosiły na nie znane sobie miejsca, ulice i budynki. Podczas zajęć  dzieci chętnie pracowały w zespołach, wymieniały się własnymi pomysłami. Ćwiczyły orientację w przestrzeni,  mierzenie odległości  i poznawały znaczenie znaków drogowych.
              Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli również film, z którego dowiedzieli się, kto i w jaki sposób steruje sygnalizacją świetlną  w mieście. Zajęcia te były dla dzieci ciekawym  doświadczeniem.

• Lekcja biblioteczna

• W połowie marca w naszej bibliotece wspólnie z Filią Biblioteki Publicznej, została przeprowadzona lekcja biblioteczna dla klasy 2 SP.

Uczniowie przypomnieli sobie zasady korzystania z biblioteki. Rozwiązywali ”bajkowe” zagadki i rysowali ulubione postacie literackie. Brawo!

• Dzień Kobiet w naszej szkole

• 8 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Przewodniczący Damian Gołąbek złożył życzenia dla wszystkich Pań małych i dużych na głównym korytarzu szkoły. Ponadto w poszczególnych klasach chłopcy przygotowani dla koleżanek piękne kwiaty. Na korytarzu szkolnym Samorząd Uczniowski przygotował również krótką zabawę dla chętnych. Nakarmienie chłopaka kanapeczką z dżemem i bitą śmietaną. Niby proste, jednak dziewczęta robiły to z zamkniętymi oczami.Oj, było dużo śmiechu. Zapraszamy do galerii.

• Bezpieczeństwo przede wszystkim

• Luty jest miesiącem Bezpiecznego Internetu. My  wraz z "Kopciuszkiem" postanowiliśmy świętować z naszymi partnerami podczas spotkania on line 8 lutego. Wszystkie dzieci obecne na spotkaniu opowiadały w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się przed przed zagrożeniami płynącymi z sieci. Niektóre szkoły przygotowały prezentację Power Point inne zaśpiewały piosenkę jeszcze inne zadawały zagadki. W wszystko to z okazji DBI - Dnia Bezpiecznego Internetu. Z naszej szkoły w spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas III i  IV wraz z nauczycielami. Projekt ten swoim zasięgiem dotarł już do wszystkich w naszej szkole

• Dobroczynność, życzliwość, równe prawa

• Rozpoczął się kolejny rok Naszego projektu Erasmus + a my bardzo skrupulatnie wypełniamy kolejne działania zaplanowane na poszczególne miesiące. Styczeń 2021 minął pod znakiem Dobroczynności. W naszej szkole już od dawna z powodzeniem działa Szkolny Klub Wolontariusza. Bierzemy udział w wielu akcjach charytatywnych i zbiórkach. Uczestniczymy w akcji "Góra Grosza" pomagając podopiecznym Towarzystwa Nasz Dom. Zbieramy klucze dla  Fundacji „Akogo” Ewy Błaszczyk. Pomagamy też lokalnie dziewczynce potrzebującej operacji oczu. Pamiętamy też o zwierzętach w lesie zbierając dla nich pożywienie tzw. dary lasu. W naszej szkole działa  Uczniowski Klub Sportowy również charytatywnie. Poza tym zbieramy zakrętki które w realny sposób przełożą się na wózki inwalidzkie dla potrzebujących. Zapraszamy do galerii.