• Jasełka szkolne i wigilie klasowe

• Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły spotkali się z nauczycielami i wychowawcami przy wigilijnych stołach. W cudownej świątecznej atmosferze podzielili się opłatkiem i zaśpiewali kolędy. Na korytarzu szkolnym uczniowie klasy II i V zaprezentowali świąteczny występ. W naszym przedszkolu także pojawili się pastuszkowie i aniołki, aby wspólnie przeżywać zbliżąjące się Święta.

• Klik! i w sieci

• 19 grudnia 2022 r. 48 uczniów klas IV – VIII wraz z opiekunami udało się do MOK w Zawierciu na przedstawienie profilaktyczne „ Klik! i w sieci” w wykonaniu artystów Teatru Wrocławskiego.

Przedstawienie „KLIK! i w sieci” wystawione przez Teatr Edukacji Wrocław InArt było emocjonalną podróżą w świecie cyfrowym. Wraz z głównym bohaterem doświadczyliśmy skutków hejtu oraz nadmiernej aktywności w sieci kosztem realnego życia. Dopiero odarcie z pozornej anonimowości umożliwiło otwarcie się na drugiego człowieka i obudzenie w sobie empatii.

Obejrzany spektakl był cenną lekcją funkcjonowania w wirtualnym świecie. W drodze powrotnej uczniowie mogli przekąsić „małe co nieco” w restauracji pod złotymi łukami.

Katarzyna Kulis

• Dzień herbaty

• 15 grudnia w naszej szkole odbył się Dzień Herbaty. Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż różnych gatunków herbat z całego świata, która okazała się dużym sukcesem. Wielu uczniów ze szkoły skusiło się na spróbowanie bawarki, czyli typowej angielskiej herbaty. Robiona jest w bardzo prosty sposób, jest to bowiem czarna herbata z mlekiem. Dużym zainteresowaniem również cieszyła się zielona herbata, herbaty zimowe oraz wszelkie herbaty owocowe. W taki zimowy, mroźny dzień jak ten, ciepła herbata jest wspaniałym sposobem na rozgrzanie się. Młodsze dzieci pięknie pokolorowały imbryki, a na głównym korytarzu zawisła gazetka, z której uczniowie mogli się dowiedzieć o pochodzeniu i kulturze herbaty. Mieli okazję również poznać legendę o herbacie. Zapoznali się też z  pozytywnymi skutkami  picia danego rodzaju tego naparu.

• Kiermasz świąteczny w naszej szkole

• Przy dźwiękach kolęd i w prawdziwie świątecznej atmosferze w niedzielę 11 grudnia odbył się w naszej szkole tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy. Mieszkańcy Chruszczobrodu mieli możliwość spróbowania pysznych ciast, babeczek, pierników przygotowanych przez rodziców naszych uczniów, dużym powodzeniem cieszyły się ozdoby i stroiki świąteczne wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycieli. Dziękujemy za obecność i zapraszamy znów za rok, a tymczasem cieszmy się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia...